פורום תרגיל 3

שאלות - מטלה 3

תמונה של ולנר רועי
שאלות - מטלה 3
על ידי ולנר רועי בתאריך 10/12/2015, 11:29

ישבתי על מטלה 3 בשבוע האחרון, יש לי מס' שאלות אשמח אם תוכל לעזור לי

1. בסעיף א ישנו עניין עם הtub ,אני הצלחתי כפי הנראה לעבוד עם זה ולהדפיס לתוך הקובץ החדש ברווחים של tub, אבל אני לא בטוח שזוהי הדרך ואני חושש שירדו לי נקודות, כי ניסיתי לעשות if תו מסוים שווה ל -'   ' שבאמצע לחצתי  tub אבל זה לא עבד.

2. כתוב לעשות קובץ לפונקציות עזר, MeanWindowHelperFunctions.h
חובה לכתוב שם את כותרות פונקציות העזר? ואם כן אח"כ אני צריך לעשות include?

3.בתחילת סעיף א' אופיר כתב לגבי דרך נאיבית ודרך מתוחכמת יותר, אני לא עשיתי את הדרך המתוחכמת שהוא אמר, אני הכנסתי את הקלט למטריצה ורצתי עליה בריצות בגודל של החלון והדפסתי ישר לקובץ פלט האם זה בעייתי שעשיתי ככה?

5. לגבי הgoogle test סליחה שאני שואל עוד פעם, פשוט לא נכנס לראש העניין הזה, מה הוא הסדר פעולות אותו אני צריך לעשות.?

4. בסעיף ב' בשאלה עם התפוזים, אופיר הביא דוגמא של קלט ופלט. הוא כתב במטלה עצמה שאפשר להניח שהמספרים הם double בניתי פונקציה שמחזירה לי את המספר אבל על בסיס הנחה שהמספרים הם אכן ככה, אך בדוגמא שהוא הביא המספרים השלמים הם לא בצורה 1.0 או משהו בסגנון, אז על פי מה אני אמור להתבסס? כמו כן מה הw שיוצא בדוגמא אופיר לא אמר, אשמח אם תוכלי לעזור לי בעניין.
תודה

רועי ולנר

תמונה של פלא אופיר
תשובה ל: שאלות - מטלה 3
על ידי פלא אופיר בתאריך 13/12/2015, 13:40

1. בסעיף א ישנו עניין עם הtub ,אני הצלחתי כפי הנראה לעבוד עם זה ולהדפיס לתוך הקובץ החדש ברווחים של tub, אבל אני לא בטוח שזוהי הדרך ואני חושש שירדו לי נקודות, כי ניסיתי לעשות if תו מסוים שווה ל -'   ' שבאמצע לחצתי  tub אבל זה לא עבד.

ע"מ לוודא שהשתמשתה ברווח הנכון הרץ את טסטר הדוגמא שקיבלתם, הוא בנוי בדיוק לפי הפורמט הנדרש.

2. כתוב לעשות קובץ לפונקציות עזר, MeanWindowHelperFunctions.h
חובה לכתוב שם את כותרות פונקציות העזר? ואם כן אח"כ אני צריך לעשות include?

כן.

3.בתחילת סעיף א' אופיר כתב לגבי דרך נאיבית ודרך מתוחכמת יותר, אני לא עשיתי את הדרך המתוחכמת שהוא אמר, אני הכנסתי את הקלט למטריצה ורצתי עליה בריצות בגודל של החלון והדפסתי ישר לקובץ פלט האם זה בעייתי שעשיתי ככה?

קיבלתם אלגוריתם שאותו יש לממש (שים לב שצורף פסודו-קוד) ולכן עליך להיצמד לפיתרון. לא יתקבלו אלגוריתמים אחרים. נדגיש שבתרגול הוסבר האלגוריתם בפירוט וצורפו הסברים+קישור במטלה.

5. לגבי הgoogle test סליחה שאני שואל עוד פעם, פשוט לא נכנס לראש העניין הזה, מה הוא הסדר פעולות אותו אני צריך לעשות.?

הנושא הוסבר בפירוט בשיעור ובתירגולים. אם עדיין ישנו ספק, ישנה דוגמת קוד באתר הקורס, עבור עליה.

4. בסעיף ב' בשאלה עם התפוזים, אופיר הביא דוגמא של קלט ופלט. הוא כתב במטלה עצמה שאפשר להניח שהמספרים הם double בניתי פונקציה שמחזירה לי את המספר אבל על בסיס הנחה שהמספרים הם אכן ככה, אך בדוגמא שהוא הביא המספרים השלמים הם לא בצורה 1.0 או משהו בסגנון, אז על פי מה אני אמור להתבסס? כמו כן מה הw שיוצא בדוגמא אופיר לא אמר, אשמח אם תוכלי לעזור לי בעניין.

מספר שלם  הוא מקרה פרטי של double ולכן גם פלט שלם (ללא .0) הוא תקין וצריך לתת לו מענה.
בדוגמא לא הוצג הw שהתקבל, ניתו קלט והפלט שמתקבל עבורו.